Näääk i kumple czyli szwedzkie rapsy z polskim akcentem - Koosby

Näääk i kumple czyli szwedzkie rapsy z polskim akcentem

Prezentowany dziś kawałek usłyszałem parę lat temu na antenie Akademickiego Radia Luz. I jest to dla mnie duży argument za istnieniem takich stacji – bez reklam, bez odgórnie sformatowanej playlisty, za to z takimi perełkami jak “Hur Högt?” szwedzkiego rapera Näääka i jego kumpli.

Moja znajomość tego artysty nie wykracza poza wiadomości z wikipedii, natomiast miłym zaskoczeniem było dla mnie, gdy na teledysku zobaczyłem Thomasa Rusiaka. Ten całkiem popularny po drugiej stronie Bałtyku raper to syn polskiego jazzowego saksofonisty, Alfreda Banasiaka. Być może ktoś z was słyszał go już w jego hiciorze “Hiphopper”, wariacji na temat “Punkrockera”, którego szwedzkie Teddybears nagrało z samym Iggym Popem.

Wracając do “Hur Högt?” – są gitarki, jest dobry beat i przyjemny flow raperów, czyli wszystko, czego potrzebuję w hip-hopowym kawałku, żeby mi się podobał. Że nie wiem, o czym rapują? Muzyka to muzyka i nawet w tak mocno osadzonym na tekście gatunku jak hip-hop, najlepsze kawałki potrafią obronić się również wtedy, gdy nie rozumiemy słów. Jeśli nie wierzycie, puśćcie jakiemuś zagranicznemu fanowi rapsów “Głuchą noc” Peji. Siądzie, sprawdzałem. A tymczasem polecam dać szansę Szwedom, zwłaszcza, że część ekipy to tacy nasi polscy Szwedzi 😉

Tags:
,
2 komentarze
 • Dj Bast
  Posted at 21:57h, 14 czerwca Odpowiedz

  Dałem im szansę 🙂 Są spoko i teledysk mają spoko też.
  To też ze Szwecji. Teledysk na czasie:D
  https://www.youtube.com/watch?v=0bEOaFifAK8

  • koosby
   Posted at 10:47h, 15 czerwca Odpowiedz

   klip rządzi 😉 dobrze, że jest tekst podany na górze, bo mój szwedzki jeszcze czasem nie wystarcza ;D

Zamieść komentarz