O mnie - Koosby

fot. Tomasz Woźny

O mnie

Z tej strony Koosby, czyli Michał Kuzborski. Witaj na moim blogu autorskim.

 

W 1989 roku zacząłem pisać swoją pierwszą książkę. Pamiętam pierwszą scenę do dziś, porcelanowa niedźwiedzica Blanka czekała w domu, aż jej mąż, gumowa Myszka Miki, wróci z wojny. Wiele więcej tego nie było, książki nigdy nie skończyłem. Byłem mało wytrwałym pięciolatkiem.

 

W grudniu 2019 roku wydałem “Paradoks kłamcy”, moją debiutancką powieść. Piszę “wydałem”, bo wbrew sugestiom przyjaciół zdecydowałem się na self-publishing. Na razie nie żałuję, zabawa jest przednia, choć dość czasochłonna.

 

W międzyczasie skończyłem studia filozoficzne, pracowałem chwilę jako dziennikarz w lokalnych mediach, zakładałem media studenckie, kaleczyłem muzykę, w końcu wylądowałem w biznesie IT. Uczyłem się też różnych rzeczy, z których najmilej wspominam amerykańskie kursy scenariopisarskie i naukę w Szkole Muzyki Nowoczesnej we Wrocku.

 

Urodziłem się i mieszkam we Wrocławiu. Nie tak dawno spędziłem pół roku w Los Angeles. Od tego czasu noszę bejsbolówkę ze znaczkiem “LA” i sprytnie kieruję każdą rozmową tak, aby móc się pochwalić, że mieszkałem chwilę w Stanach.

 

“Życie jest albo śmiałą przygodą, albo niczym” – napisała kiedyś Helen Keller, głuchoniewidoma amerykańska pisarka. Kiedy pierwszy raz trafiłem na ten cytat, poczułem, że mógłbym się pod tą myślą podpisać.

I każdego dnia próbuję to robić.